Pneuservis Auto Žížala - Bezpečná zimní jízdaPár rad pro bezpečnou zimní jízdu:

Rozjíždění
  • aby Vám vůz nezačal klouzat, rozjíždějte se zvolna a zrychlujte pomalu. Pokud při rozjezdu hnací kola prokluzují, přeřaite na vyšší rychlost - tím se sníží síla přenášená na hnací kola a přitom je zaručena dostatečná trakce. Aby kola neprokluzovala ani ve stoupání, můžete opět použít vyššího rychlostního stupně, než jaký byste použili za normálních podmínek za sucha.
Zatáčky
  • aby Vůz držel stopu, vjíždějte do zatáček pomaleji a udržujte nižší stálou rychlost. Kdyby přední kola ztrácela kontakt s vozovkou, zpomalte - sundejte nohu z plynu - a v případě potřeby jemně přibrzděte. Pokud má zái vozu tendenci předbíhat předek, zrychlete - tím obnovíte rovnováhu.
Brždění
  • v zájmu zamezení zablokování kol, a tím i ztráty kontroly nad vozem, brzděte velmi jemně a používejte co nejvíce brzdný moment motoru. Pokud se kola zablokují a vůz začne klouzat, uvolněte brzdový pedál; kola opět přilnou k vozovce. Teprve potom znovu jemně brzděte, pokud možno opět motorem. Pro snížení rizika zablokování kol v klesáních použijte nižší rychlostní stupeo, než jak byste použili za sucha.
Novinky
01.02.2019
Nové Volvo FM11 - odtahový speciál
Od dubna 2019 přivítáme do našeho týmu novou posilu, odtahový speciál Volvo FM11. Toto vozidlo uveze 9t, ložná plocha je 7,0 x 2,5 m.
01.08.2017
Odtahový speciál s hydraulickou rukou
Od roku 2017 poskytujeme máme k dispozici auto s hydrauickou rukou a sjížděcí plošinou pro přepravu techniky i dalších nákladů. Vozidlo uveze náklad 8 tun na plošině odtahového speciálu a dalších 17 tun na připojeném podvalníku
19.06.2018
Nová Scania + podvalník Noteboom
Od července 2018 budeme mít k dispozici nový tahač Scania s podvalníkem. Souprava je určená pro přepravu různé stavební i zemědělské techniky do celkové hmotnosti nákladu cca 25 tun.