Vlastníme povolení k přepravě nadměrného nákladu pro Českou republiku

Nadměrný náklad je náklad, jehož rozměry nebo hmotnost přesahují míru stanovenou vyhl. Č. 341/2014 Sb. Při přepravě nadměrného nákladu přepravovaného na pozemních komunikacích v České republice je povolena maximální šířka nákladu 3,5 m a výška 4,5 m.

Hmotnost jízdní soupravy s nákladem je:
– maximálně 48 tun na silniční síti na území ČR
– maximálně 56 tun po předem stanovených trasách na silnicích I. třídy a dálnicích v ČR

Jestliže náklad přesáhne šířku 3,2 m je nutný technický doprovod (doprovodné vozidlo). Cena za přepavu nákladu s doprovodným vozidlem bude stanovena dohodou, dle náročnosti přepravy.

Nejčastěji převážené nadměrné náklady jsou:

  • pásové traktory
  • betonové garáže
  • bagry
  • čelní nakladače

Podvalníky pro přepravu širokých nadměrných nákladů mají možnost rozšířit ložnou plochu až do šířky 3,0 m.

Moderními odtahovými speciály přepravujeme věci, stroje, vysokozdvižné vozíky, montážních plošiny, zemědělskou i jinou techniku do hmotnosti nákladu 24 tun. V případě přepravy na jízdní soupravě převezeme náklad do celkové hmotnosti 36 tun.

Přeprava strojů a techniky je prováděna prostřednictvím odtahových speciálů se sjížděcí plošinou, které umožňují naložení techniky i bez rampy. Nepojízdné stroje naložíme pomocí navijáku. Zaměstnanci jsou vyškoleni v manipulaci s většinou přepravované techniky, proto jsou schopni techniku samostatně naložit i složit na místě určení, včetně vyplnění předávacích protokolů dodaných klientem.

Nabízíme přepravu po celé České Republice, v případě potřeby poskytujeme přepravu i zahraniční do oblastí Polsko, Slovensko, Maďarsko, Rakousko, Německo.

Call Now Button